Samorząd szkolny

 

Dnia 4 października podczas demokratycznego głosowania zostały wybrane nowe władze Samorządu Szkolnego.

W jego skład wchodzą:

Zuzanna Sokalska - klasa II a,

Karolina Pluta - klasa III d,

Adrianna Koza - klasa III d

Kamila Kosmowska - klasa II b

 

Opiekunką Samorządu Uczniowskiego jest
pani Halina Onasz

 

Samorząd Uczniowski będzie działać w oparciu o regulamin , zgodnie , z którym uczniowie stworzą roczny plan pracy .
Każdy członek ma przydzielone zadania, z których musi się jak najlepiej wywiązać . Wszelkie działania podejmowane przez SU są inicjowane i przeprowadzane przez samych uczniów . Organ ten ma głos w sprawach dotyczących funkcjonowania szkoły . To oni właśnie, sugerując się opiniami uczniów zajmą się organizowaniem imprez , uroczystości szkolnych oraz dyskotek. Dnia 18 października nasz nowy samorząd zorganizował i zadbał o nienaganny przebieg pierwszej dyskoteki w tym roku szkolnym .  Wszyscy bawili się znakomicie przy dobrej muzyce prezentowanej przez naszych szkolnych "sprzętowców". :) Wybrana została Królowa Balu - Zuzia S. i Król - Krzysiu M

 


Przygotowaliśmy też niespodziankę – Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całe Grono Pedagogiczne i pracownicy obsługi otrzymali papierowe kwiaty własnoręcznie wykonane przez uczniów naszej szkoły. ŻYCZYMY DUŻO ZDROWIA!!! :) .

 

16 października w trakcie apelu z okazji Dnia Patrona, prowadzonego przez Samorząd uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie. Od tego momentu stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

 

 

 

Dnia 05.11.2012r. zakończyła się akcja "Kasztanobranie". Celem było zbieranie kasztanów dla firm farmaceutycznych. Najwięcej zebrała ich Karolina Janchuta z klasy Ic. W nagrodę nasza szkoła dostała karmnik dla ptaszków.

 

Dnia 29.11.2012r. nasza szkoła obchodziła Andrzejki. W świetlicy można było natknąć się na wróżki i czarownice, które w najrozmaitsze sposoby przepowiadały przyszłość. Dwie uczennice z klasy IId przygotowały również magiczne ciasteczka - rozeszły się jak świeże bułeczki.

 

 

Dnia 21.12.2012r. z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, mała grupka uczniów z naszej szkoły z własnej inicjatywy wystawiła spektakl pt.: "Opowieść Wigilijna - Wersja Współczesna". Przedstawienie bardzo się wszystkim podobało, wprowadzając w świąteczny nastrój

 

 

Od  26  listopada  do  7  grudnia  2012  w  naszej szkole  trwała  akcja charytatywna ,, Góra  grosza" ( zbieranie  monet od  1 grosza do  5  złotych).   Celem  akcji  było zebranie funduszy na  pomoc  dzieciom wychowującym  się poza własną  rodziną. Nawet  1 grosz może  wpłynąć na zrealizowanie  wielkiego  przedsięwzięcia  na  rzecz  dzieci  w  trudnej  sytuacji życiowej. Tym razem  zebraliśmy ponad 200 złotych.